Zalety i wady domów z bali

Zalety i wady domów z bali

Domy z bali są wykonywane z naturalnych, zdrowych dla człowieka i środowiska naturalnego. Wygląd takie domu wielokrotnie zachwyca i budzi zazdrość innych osób, a wnętrze tworzy niepowtarzalny klimat, który daje poczucie ciepła i komfort.

Zalety domów z bali.

Główną zaletą domów z bali jest ich niska cena, w stosunku do tradycyjnych domów murowanych czy nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Drewno oraz łączenia są dużo tańsze niż materiały wykorzystywane cegły, pustaki w innym budownictwie.

Czas budowy takiego domu jest dużo krótszy, a jeśli zdecydujemy się na dom z bali z rynku wtórnego, to w naprawdę krótkim czasie możemy cieszyć się własnym drewnianym domkiem na naszej działce.

Możliwość budowy w zimie. Jeśli tylko zostały wcześniej wylane fundamenty, to spokojnie taki dom można budować nawet zimą. Wszystkie elementy są łączone w taki sposób, że nie musimy czekać na suchą porę, by np. spoiny czy posadzki wyschły. To duża zaleta i uproszczenie sprawy budowy.

Elegancki wygląd, ciepło i miły klimat, a ponadto dom z bali jest zgodny z nowymi trendami ekologicznymi.

Wszelkie remonty, odświeżenie budynku są dużo tańsze niż w tradycyjnych murowanych budynkach.

 

Wady domów z bali.

Stosunkowo szybka utrata ciepła zimą, powoduje, że wzrastają koszty eksploatacji, jednak obecnie można ograniczyć te straty przy użyciu odpowiednich izolacji i materiałów.

Konieczność zatrudnienia wyspecjalizowanej ekipy budowlanej, która ma doświadczenie w stawianiu domów z bali. Nieumiejętne postawienie takie domu może doprowadzić do dużych usterek, pęknięć czy innych defektów. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wykonanie takiego budynku.

Pojawia się często problem przy dostosowaniu wszelkich płyt gipsowych, izolacji cieplnej itp. Ze względu na nieco innych rozstaw niż w domach murowanych.

Niewątpliwie jednak mimo kilku wad warto decydować się na budowę domu z bali przy pomocy wyspecjalizowanej ekipy, która postawi nam dom naszych marzeń, w którym będziemy mogli spędzić miłe wieczory.