Suszarki do rąk na przestrzeni lat

Suszarki do rąk na przestrzeni lat

Zastosowanie suszarek do rąk w ostatnich latach rosło. Wygoda, względy ekonomiczne czy powiew luksusu spowodował, że coraz liczniejsza grupa ludzi z nich korzysta. Głównymi użytkownikami suszarek do rąk są przedsiębiorstwa. Suszarki elektryczne do rąk zaczęły wypierać z rynku zastosowanie papierowych ręczników. Stosowanie papierowych ręczników stało się mniej ekonomiczne dla przedsiębiorstw, które musiały składać zamówienia kilka razy do roku na dostawę produktu. Płaciły one nie tylko za produkt, ale i doliczoną do niego marżę- za usługę transportową. Następnym minusem były sterty papierowych ręczników, za których wywóz również ponoszone były opłaty.

suszarka do rąk impeco pcz1

Względy ekologiczne też wzięły górę. Zakup suszarek do rąk spowodował, że nie marnowano już ręczników, a urządzenia działają przez wiele lat. Coraz to bardziej zaostrzane są też przepisy, co do jakości materiałów z jakich zostaje wykonane urządzenie. Suszarki do rąk zaczynają być wykonywane z bardziej rozkładalnych, ekologicznych materiałów. Co więcej poddawane są recyklingowi. Niestety nie w pełni są poddawane temu procesowi.

Na przestrzeni lat zmienił się sposób działania i wykorzystywania elektrycznych suszarek do rąk. Zmianie uległ ich wygląd. Stały się one bowiem nie tylko urządzeniem spełniającym określoną rolę, w tym przypadku suszenie dłoni, ale też urządzeniem będącym ozdobą łazienki. Znaczna część tych urządzeń zasilana jest standardowym gniazdkiem elektrycznym. Na sklepowych półkach dominują dwa główne typy suszarek do rąk.

Najczęściej kupowane, może też ze względu na niższą cenę, za którą podąża też i jakość wykonania są urządzenia montowane na ścianie. Trzeba zbliżyć dłonie, by fotokomórka uruchomiła mechanizm i wyszedł z niej strumień powietrza. Działanie suszarek do rąk jest raptowne, szybko zostawiają one suchą i czystą skórę. Niektóre z nich mają możliwość ustawienia temperatury strumienia, czy wybierzemy ciepły nawiew czy zimny zależy od wyboru urządzenia. Mniejszą popularnością cieszą się modele wolnostojące. Są one zazwyczaj o większej sile, ze względu na zamontowany w ich wnętrzu silnik o większej mocy.

suszarka do rąk impeco pcz2

W tych suszarkach do rąk dłonie należy umieścić pomiędzy dwoma dozownikami powietrza. Suszarki do rąk wolnostojące są znacznie droższe od tych montowanych na ścianie. Ich ceny wahają się nawet do pięciu tysięcy złotych, gdzie suszarki do rąk montowane na ścianie możemy kupić za kilkaset złotych.
Wybór urządzenia zależy od nas. W sklepach zazwyczaj, możemy skonsultować się z doradcą klienta, który dobierze produkt do naszych potrzeb. Mniejsze firmy raczej chcą unikać dużych obciążeń finansowych wybierając tańsze suszarki do rąk montowane na ścianie. Duża sieć fast-foodów również postawiła na te urządzenia.

Świetnie się sprawdzają i zapobiegają przykrym zapachom z kosza jak również, ciągłej kontroli porządku w łazienkach, których trzeba na bieżąco byłoby opróżniać kosze, by klient mógł poczuć się komfortowo. Wybór produktu zależy od naszych potrzeb i preferencji.