Przechowywanie w mieszkaniu – co, gdzie, jak

Przechowywanie w mieszkaniu – co, gdzie, jak

Jesienne porządki to dobry czas, aby zweryfikować zawartość swojej szafy. Bardzo często z czystego sentymentu szkoda jest wyrzucić nam starą parę dżinsów czy znoszony już płaszcz. W ten sposób przechowujemy wiele, często już niepotrzebnych rzeczy. Jeśli nie chcemy rozstawać się z tymi, do których jesteśmy najbardziej przywiązani, musimy wygospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania. Tylko jak to zrobić?

Każdy z nas przez lata gromadzi coraz więcej różnych przedmiotów. Upychamy je na półkach, w szafkach i innych tego typu miejscach. Z czasem grozi to bałaganem i z pewnością nieestetycznym wyglądem. Dlatego w poszukiwaniu dodatkowego miejsca, warto jest zdać się na sprzymierzeńca w postaci pudeł do przechowywania.

Sztuka przechowywania

Jeśli nie jesteśmy już w stanie wygospodarować ani jednej półki więcej czy dołożyć w szafie chociaż jednego wieszaka, pudła do przechowywania mogą być dla nas idealnym rozwiązaniem. Te bardzo często efektownie wykonane, pasujące do różnych wnętrz pojemniki, pozwolą nam zachować i przechowywać rzeczy, z którymi trudno nam się rozstać. W zależności od tego jakie miejsce przeznaczymy dla tych pudeł, możemy zdecydować się na pojemniki ozdobne, które będą również ciekawą ozdoba mieszkania. Możemy je ustawić na szafie i w ten sposób zagospodarować niewykorzystana dotychczas przestrzeń. Możemy także zastanowić się nad zbudowaniem nowego regału, na którym poustawiamy ozdobne pudła. Ciekawym pomysłem jest wykonanie najzwyklejszych półek, pasujących do całości wystroju i zapełnienie ich właśnie efektownymi pojemnikami.

Jeszcze więcej miejsca

W poszukiwaniu tej jakże cennej, dodatkowej przestrzeni, warto jest dokładnie rozejrzeć się po mieszkaniu. Może się okazać, że mamy gdzieś niezagospodarowany kąt lub przestrzeń, która idealnie nada się jako kolejne miejsce do przechowywania. Niewykorzystany dotychczas kąt może być świetnym miejscem, w którym poustawiamy kosze z ubraniami, których w danym sezonie nie nosimy. Warto także zastanowić się czy np. przestrzeń pod łóżkiem możemy również wykorzystać w tym celu.

Jak widać, zawsze można znaleźć kilka dodatkowych centymetrów na powierzchnię do przechowywania. Wystarczy odrobina kreatywności i ciekawe rozwiązania nasuwają się same.